Ostrzeżenia Pogodowe

Sobota - 21.09.2019

Dożynki Gminne w Kunowie – 31.08.2019 r.

Tegoroczne Dożynki Gminne w Kunowie już za nami. Program uroczystości w tym roku był bardzo atrakcyjny i każdy znalazł dla siebie coś miłego. Obchody rozpoczęły się uroczystą mszą św. kościele w Kunowie, a następnie korowód z wieńcami dożynkowymi udał się na plac przy świetlicy.


Pani Wójt, Julita Pilecka witając wszystkich rolników, mieszkańców i przybyłych gości, dokonała uroczystego otwarcia Dożynek Gminnych 2019. Należy wspomnieć, że pomimo napiętego harmonogramu spotkań w powiecie, na uroczystości w Kunowie przybyli posłanka Zofia Ławrynowicz oraz radny powiatowy Mariusz Nosal. Na Dożynki Gminne przybyli Przewodnicząca RG Kobylanka Alicja Ordon oraz radni Gminy Kobylanka.


O oprawę artystyczną obchodów zadbało Centrum Kultury i Rekreacji w Kobylance. Wśród znakomitych wykonawców należy wymienić ZPiT Szczecinianie, gminne zespoły Kalina i Lipka, chór z Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Chaber” oraz niezastąpione „Seniority”, które jak zawsze rozgrzały publiczność swoimi występami.


Nie mogło również zabraknąć konkursów i loterii fantowych. Jako pierwsi, swoje umiejętności pokazali strażacy. Do rozgrywek przystąpiło OSP Kunowo i OSP Niedźwiedź. Panie i panowie, którzy brali udział w zawodach musieli się wykazać nie lada sprawnością fizyczną. Ostatecznie obie drużyny zajęły ex aequo I miejsce. Był również konkurs z wiedzy rolniczej, w którym udział wzięło czterech rolników z naszej gminy. Prowadziła pani Anna Bartoń z ZODR w Barzkowicach.


Sołtys Kunowa, pani Anna Włodek ogłosiła konkurs na najładniej przystrojoną posesję. Komisja miała ciężki orzech do zgryzienia, bowiem ponownie ciężko było rozstrzygnąć, kto ma zwyciężyć. Każde z domostw wykazało się kreatywnością i pomysłowością w przyozdobieniu gospodarstwa. Jednogłośnie stwierdzono, że obydwa domy są pięknie przystrojone i zasługują na nagrodę. Zwycięzcami zostali państwo Stasiak i państwo Kołdun z Kunowa.


Najbardziej wyczekiwanym konkursem tego dnia był oczywiście „Konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy”. W tym roku do prezentacji przystąpiły : Sołectwo Kunowo, Sołectwo Reptowo, KGW Morzyczyn- Zieleniewo, które reprezentowało Sołectwo Morzyczyn oraz KGW Jęczydół reprezentujące swoje sołectwo. Komisja konkursowa zdecydowała, że I miejsce przypadło w udziale Sołectwu Kunowo, II miejsce -Sołectwu Reptowo, a II miejsce równorzędnie Sołectwo Morzyczyn i Jęczydół. Wszystkie wieńce były piękne i stanowiły ozdobę Dożynek.


Nagrody ufundował Urząd Gminy Kobylanka, który był organizatorem konkursu.


Sołectwo Kunowo , na czele ze swoja panią sołtys stanęło na wysokości zadania organizując Gminne Dożynki. Gospodynie tej wsi upiekły ponad 20 blach różnego rodzaju ciasta dla wszystkich przybyłych gości. Przy tym stoisku kolejki nie kończyły się wcale, a kto zjadł jeden kawałek sięgał po następny.


Ponadto panie przygotowały coroczną loterię fantową, gdzie można było wylosować fantastyczne rzeczy. Dodatkowo , każdy kupon brał udział w losowaniu, gdzie główną nagrodą było urządzenie do wypieku chleba ufundowane przez PZZ „STOISŁAW”. Zwyciężczynią okazała się Julia Jońca.


Podczas tegorocznych Gminnych Dożynek dopisała pogoda, mieszkańcy, dobre humory, było wiele atrakcji dla dzieci. Każdy kto choć na chwilę przybył na obchody, nie zawiódł się.


W imieniu Sołectwa Kunowo dziękujemy wszystkim sponsorom za ufundowane nagrody , a współorganizatorom za pomoc przy przygotowaniu Dożynek Gminnych.


Zapraszamy za rok !

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystości.


GALERIA

Kalendarz wydarzeń

Wrzesień 2019
M T W T F S S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30