Ostrzeżenia Pogodowe

Sobota - 21.09.2019

Dzień Niepodległości – 11 listopada 2018r. - relacja

Uroczystości obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę były w tym roku bardzo podniosłe. Gmina Kobylanka również przygotowała dla swoich mieszkańców wiele wzruszających chwil, które na pewno pozostaną w pamięci potomnych.


Oficjalne uroczystości rozpoczęły się pod Pomnikiem Niepodległości.

O godzinie 11.11 włączono syreny alarmowe, a następnie odśpiewano hymn państwowy. Dzieci z gminnych szkół podstawowych przygotowały program artystyczny, a następnie nastąpiło poświęcenie pomnika przez ks. Pawła Żurawińskiego ks. Pawła Ostrowskiego. Na koniec oficjalnych uroczystości zabrał głos wójt gminy Mirosław Przysiwek., który przybliżył mieszkańcom i gościom koncepcję powstania Pomnika Niepodległości.

W uroczystościach brał udział również pan Grzegorz Napieralski – senator IV RP.

Następnie orszak w towarzystwie rycerzy z rekonstrukcji historycznej udał się na mszę , która miała być odprawiona w kościele parafialnym pw. Św. Antoniego z Padwy w Kobylance.

Oficjalne uroczystości zakończyły się w Kobylance , ale to nie był koniec obchodów tego uroczystego dnia.


W Morzyczynie odbył się III Bieg Niepodległości. Jak co roku , impreza skupiła wielu miłośników tego sportu, a także kibicujące rodziny. Każdy zawodnik otrzymał pamiątkową koszulkę , kubek oraz inne drobne upominki nawiązujące swą tematyką do Dnia Niepodległości. Bieg miał charakter rekreacyjny, nie było więc żadnych przegranych. Pomimo niesprzyjającej pogody , wszyscy bawili się wyśmienicie, a na mecie na każdego uczestnika czekał okolicznościowy medal. Na koniec biegu było pieczenie kiełbasek przy ognisku .

Urząd Gminy dziękuję za pomoc w realizacji biegu GKS Znicz Niedźwiedź oraz CKiR w Kobylance.

Upominki ufundował Urząd Gminy w Kobylance.

Zapraszamy do obejrzenia obszernej fotorelacji z imprez tamtego , pięknego dnia - fotorelacja


Do zobaczenia za rok ! Serdecznie zapraszamy !Kalendarz wydarzeń

Wrzesień 2019
M T W T F S S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30