Ostrzeżenia Pogodowe

Czwartek - 23.05.2019

Złota Dynia 2018 - relacja

XVI Jarmark Wsi Zachodniopomorskiej  ZŁOTA DYNIA 2018

    

Jak co roku , tak i w tym odbył się Jarmark Wsi Zachodniopomorskiej „Złota Dynia 2018”. Była to już 16 edycja tej imprezy. Uroczyste otwarcie Jarmarku miało miejsce w sobotę , 16 września 2018 roku.


W amfiteatrze , gości oraz delegację z zaprzyjaźnionej Gminy Boitzenburg przywitała dyrektor CKiR , pani Teresa Jasińska  i wójt Gminy Kobylanka, pan Mirosław Przysiwek.


 Pierwszy dzień jarmarku upłynął w muzycznym nastroju.  Występowały zespoły ludowe takie jak : Retro z Marianowa, Senioritki z Pełczyc, Kapela Ludowa z Łęczycy , Suchanianki , Stawianki , Wełtynianki czy Biesiada z Szadzka.


Nie można zapomnieć również o regatach z udziałem młodzieży i dzieci  , które w tym samym czasie odbywały się na Jeziorze Miedwie.  Regaty o Złotą Dynię odbywały się w klasie OPTYMIST , LASER I OMEGA .Uroczyste wręczenie nagród odbyło się koło godziny 16:00.


Drugi dzień Jarmarku to konkursy .Komisja w składzie :Dorota Orzoł – przewodnicząca , Ewa Barełkowska – członek jury , Ewa Węgielnik – członek jury rozstrzygała w kategoriach:


 

 NAJWIĘKSZA DYNIA 

 NAJCIEKAWSZY OKAZ OGRODOWY

 DYNIA W NASZEJ SPIŻARNI


Wyniki konkursów przedstawiają  się następująco :


Konkurs „ Największa Dynia „ wygrała pani Krystuyna Herbko , której dynia miała średnią obwodu 273,5 cm , II miejsce zajął pan Roman Herbko -  z wymiarami dyni 272,5 cm , natomiast II miejsce zajęła pani Danuta Bagińska , której dynia miała średnią obwodu 268 cm


W konkursie ‘ Najciekawszy Okaz Ogrodowy „ I miejsce zajął Piotr Kołoszuk , II miejsce – Paweł Rabenda i III miejsce Weronika Molska . Wszyscy „ konkursowicze „ otrzymali nagrody rzeczowe w postaci sprzętu AGD. Fundatorem nagród był wójt gminy Kobylanka , pan Mirosław Przysiwek.


W konkursie  „ Dynia w naszej spiżarni „ I miejsce otrzymała pani Magdalena Wojtkiewicz za cukinię z czosnkiem , II miejsce otrzymał pan Leszek Jager  z cukierni Jagera , natomiast III miejsce  otrzymał pan Lesław Łoziński za słodko-kwaśny mus dyniowy mus naleśnikowy.


 Wyróżnienia w konkursie na Największą Dynię otrzymali : Katarzyna Piekarska , Józef Wojtkiewicz, Miłosz i Kuba Pawlak . Nagrody dla wyróżnionych ufundowały KGW z Daleszwa oraz KGW Morzyczyn- Zieleniewo.


Podczas XVI Jarmarki Wsi Zachodniopomorskiej , dopisała i pogoda i wystawcy. Jak zawsze nie zabrakło miodów z pasiek , rękodzieła i oczywiście pyszności z dyni.


Zwieńczeniem dwudniowego świętowania   był koncertu  zespołu DREWUTNIA z Lublina , który rozkołysał publiczność w rytm muzyki kresowej.


Gratulujemy wygranym , dziękujemy w wszystkim za udział i miłą atmosferę i zapraszamy za rok !

    

Wyk. KJ


GALERIA

Kalendarz wydarzeń

Maj 2019
M T W T F S S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31