Ostrzeżenia Pogodowe

Środa - 20.06.2018

Błękitna flaga


2 Lipca 2012 roku w samo południe nad gminnym kąpieliskiem w Zieleniewie zawisła "Błękitna Flaga".

Błękitna Flaga dla MiedwiaUroczystość zaszczycili swoją obecnością :
 1. Wójt Gminy Kobylanka Andrzej Kaszubski
 2. Prezydent Stargardu Szczecińskiego Sławomir Pajor
 3. Z-ca Prezydenta Stargardu Szczecińskiego Rafał Zając
 4. Radny Powiatu Stargardzkiego Dariusz Zagrodzki
 5. Prezes OSiR Stargard Beata Radziszewska
 6. Radny Gminy Kobylanka, Sołtys Morzyczyn-Zieleniewo Zygmunt Gołembowski
 7. Koordynator ,,Błękittnej Flagi" na Polskę Jarosław Szczygieł.
Przedstawiciele mediów lokalnych.


Błękitna Flaga (Blue Flag) jest to międzynarodowy program stworzony przez, pozarządową Fundację na rzecz Edukacji Ekologicznej (Foundation for Environmental Education – FEE) w 1985 r. z siedzibą w Danii, zrzeszającej narodowe organizacje, pełniące funkcję koordynatorów programu. Więcej informacji na temat fundacji można znaleźć na stronie www.fee-international.org/en

Celem programu jest promocja ochrony środowiska w miejscowościach nadmorskich, kąpieliskach i przystaniach jachtowych. Program Blue Flag ma na celu promocję zrównoważonego rozwoju w obszarze plaż i kąpielisk, marin oraz indywidualnych łodzi.
W ciągu ostatnich lat program Blue Flag stał się certyfikatem rozpoznawanym oraz respektowanym na arenie międzynarodowej.


Wyróżnienie certyfikatem Błękitnej Flagi jest przyznawane kąpieliskom i marinom, działającym zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, które spełniają najwyższe kryteria w zakresie:
 • Jakości wody.
 • Działań na rzecz edukacji ekologicznej.
 • Zarządzania ekologicznego.
 • Bezpieczeństwa oraz jakości prowadzonych usług.

Certyfikatem Blue Flag zostało już wyróżnionych ponad 3650 kąpielisk i przystani jachtowych w 46 krajach, w Europie, Afryce Południowej, Maroku, Tunezji, Nowej Zelandii, Kanadzie oraz na Karaibach.
Dzięki ujednoliconym kryteriom możliwe jest osiągnięcie wspólnego celu, jakim jest ochrona środowiska oraz dbanie o odpowiedzialny rozwój wspólnych obszarów.

Dodatkowo tworzona jest międzynarodowa baza podmiotów posiadających certyfikat Blue Flag, w celu umożliwienia szybkiego wyszukiwania bezpiecznych i pewnych miejsc, które warto odwiedzić. Ze względu na fakt, iż obiekty posiadające certyfikat Blue Flag zmotywowane są do osiągnięcia najwyższej jakości usług jak i standardów jakości wody, aby zapewnić jak najlepsze warunki pobytu przyjeżdżającym turystom oraz warunki życia lokalnej społeczności.

Kalendarz wydarzeń

Czerwiec 2018
M T W T F S S
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30