Ostrzeżenia Pogodowe

Piątek - 23.08.2019

Klub Karate Kamikaze

Historia klubu

Klub Karate Kamikaze powstał w 1993 roku z inicjatywy Mistrza Świata - Marka Kiełbasy. Od roku 1999 prowadzeniem zajmuje się Marcin Fidelus, w tym czasie klub przerodził się w stowarzyszenie sportowe i został zarejestrowany w Polskim Związku Karate.

Po 9 latach działalności w Stargardzie i Szczecinie, klub rozpoczął treningi w innych miejscowościach, takich jak: Dobra Szczecińska, Pyrzyce, Chociwel. W międzyczasie podejmowane były próby zorganizowania zajęć karate na obszarach wiejskich. Cieszyły się one dużym zainteresowaniem, gdy początkowe zajęcia odbywały się nieodpłatnie.

Działania na obszarach wiejskich są podyktowane tym, gdyż właśnie tam drzemie duża liczba nieodkrytych talentów sportowych. Celem jest zminimalizowanie kosztów dojazdów do większych miast, gdzie jest to główną barierą do rozwoju halowych dyscyplin sportowych na obszarach wiejskich.

W 2010 roku na terenie gminy Kobylanka powstaje sekcja karate Kunowo. Treningi odbywają się w sali gimnastycznej szkoły podstawowej w Kunowie, a prowadzi je trener Franciszek Moroz. Aby sprawdzić swój poziom umiejętności karate, potrzebna jest rywalizacja na zawodach, które odbywają się na terenie całego kraju oraz świata. Niestety związane jest to z niemałymi kosztami, jakie musza ponieść rodzice oraz klub. Należą do nich opłaty startowe oraz koszty dojazdu.

Z tychże powodów po 1,5 roku treningów w sekcji Kunowo pozostaje jeden zawodnik - Korneliusz Janeczek. W tym momencie we wrześniu 2011 rozważano zawieszenie działalności sekcji Kunowo.

Dzięki staraniom Dyrektora Szkoły w Kunowie Mariusza Nosala, treningi pozostają nawet dla jednego uczestnika. Okazuje się, że było warto, gdyż w okresie jesienno-zimowym przystępują do sekcji nowi zawodnicy. Są to młodzi mieszkańcy Reptowa - Danuta i Szymon Jazdowscy oraz Cezary i Daria Wilk, a także Szymon Maziasz z Kunowa. Po roku dołączają: Dominik Krysiński i Bartosz Wilk.


Najważniejsze sukcesy:

 • Puchar Polski Karate 2013 (czerwiec 2013 - Warka) - I miejsce Korneliusz Janeczek, II miejsce Dominik Krysiński, III miejsce Daria Wilk, III miejsce Cezary Wilk
 • Puchar Polski Karate 2012 (wrzesień 2012 - Tczew) - I miejsce Korneliusz Janeczek, II miejsce Cezary Wilk
 • Mistrzostwa Europy Środkowo-Wschodniej (marzec 2013- Szczecin) - I miejsce Daria Wilk, I miejsce Dominik Krysiński
 • Międzynarodowe Zawody Banzai-Cup (wrzesień 2013- BERLIN) - II miejsce Kornel Janeczek, III miejsce Daria Wilk
 • Międzynarodowe Zawody Challenge Olimp ( grudzień 2012 - Łódź) - I miejsce Cezary Wilk
 • Mistrzostwa Ziemi Legnickiej ( październik 2012- Legnica) - I miejsce drużynowo: Danuta Jazdowska i Cezary Wilk, II miejsce Cezary Wilk
 • Central Europe Open ( marzec 2013 - Bydgoszcz ) - II miejsce Korneliusz Janeczek
 • Otwarty Puchar Pomorza ( kwiecień 2013 - Rumia) - I miejsce Daria Wilk, I miejsce Cezary Wilk, II miejsce Korneliusz Janeczek
 • Grot-Cup ( kwiecień 2013 - Chynów) - I miejsce Korneliusz Janeczek
 • Puchar Krajny i Pałuk ( kwiecień 2013 - Peterek) - I miejsce Danuta Jazdowska, I miejsce Szymon Jazdowski,I miejsce Cezary Wilk, III miejsce Daria Wilk
 • Yamabushi - Cup (wrzesień 2013 - Osielsko) - I miejsce Daria Wilk, II miejsce Cezary Wilk, III miejsce Dominik Krysiński


Wyjazdy na Pokazy Karate oraz Obozy sportowe

Oprócz stałych treningów i rywalizacji na zawodach, nasi karatecy występują także na pokazach okolicznościowych:

 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Reptowie
 • Pokazy uliczne z okazji Dni Stargardu
 • Igrzyska dla Niepełnosprawnych na stadionie w Stargardzie
 • Festyn z okazji Dnia Dziecka w Reptowie (pokaz karate + zawody dla wszystkich dzieci).


W okresie wakacji lub ferii są organizowane wyjazdy na obozy szkoleniowe. Byli już nad morzem w Kołobrzegu, nad jeziorem w Jastrowiu oraz w górach w Zakopanem.
W weekendy odbywają się zgrupowania w Szczecinie, które gościnnie prowadzą byli trenerzy Kadry Narodowej Karate.


O nas w mediach

Zmagania naszych karateków zostały wyróżnione w Plebiscycie Głosu Szczecińskiego. Jeden z zawodników - Cezary Wilk został Najpopularniejszym Sportowcem w 2012 roku w Gminie Kobylanka. W Powiecie Stargardzkim uzyskał on najwyższą liczbę głosów spoza miasta.10 powodów, dla ktorych warto uprawiać KARATE:

 1. Karate uczy dyscypliny i szacunku
 2. Karate uczy spokoju i równowagi
 3. Karate usprawnia ciało
 4. Karate rozwija mózg
 5. Karate jest dla każdego, bez względu na wiek
 6. Karate uczy stawiania sobie i osiągania celów
 7. Karate podnosi samoocenę
 8. Karate eliminuje napięcie, podnosi odporność na stres
 9. Karate integruje dzieci, młodzież i dorosłych podczas wspólnych treningów
 10. Karate uczy samoobronyKalendarz wydarzeń

Sierpień 2019
M T W T F S S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31