Gmina Kobylanka leży w zachodniej części województwa zachodniopomorskiego. Zajmuje obszar o powierzchni 122 km², z liczbą około 4,5 tysiąca mieszkańców. Od północy gmina graniczy z Puszczą Goleniowską, rajem dla grzybiarzy, pasjonatów wędrówek na łonie natury i miłośników historii. 55 % powierzchni gminy to lasy o statusie ochronnym.
O atrakcyjności gminy decyduje przede wszystkim jej łatwa dostępność dla turystów. Biegnie przez nią nowy odcinek drogi krajowej nr 10. Niedaleko jest do Portu Lotniczego koło Goleniowa. Przez Stargard oddalony od gminy zaledwie o 11 km przebiega linia kolejowa. Odległość do samego miasta wojewódzkiego – Szczecina wynosi tylko 24 km. Korzystna lokalizacja powoduje zainteresowanie terenem gminy ze strony inwestorów i osób zajmujących się obsługą ruchu turystycznego.
Na turystów czekają liczne plaże, kąpieliska, cykliczne imprezy oraz bogata oferta dla miłośników sportów wodnych i wędkarstwa. Gmina Kobylanka posiada bowiem dostęp do jeziora Miedwie na odcinku około 8 km. Jest ona idealnym miejscem na wypoczynek oraz na osiedlenie się.