W poniedziałek 11 listopada 2019 roku w Niedźwiedziu odbył się IV Bieg Niepodległości. Celem biegu było uczczenie 101 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Imprezę sportową poprzedziły oficjalne uroczystości. Odbyła się msza w intencji Ojczyzny oraz złożono kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości w Kobylance. Obecni byli:  wójt Gminy, zastępca wójta Gminy, przewodnicząca Rady Gminy i radni.

Bieg rozpoczął się kwadrans po godzinie 11:00. Jako pierwsi wystartowali najmłodsi uczestnicy imprezy, a tuż po nich dorośli.  W czasie , gdy biegacze podziwiali piękne okoliczności przyrody Niedźwiedzia, pozostali goście, którzy przybyli na imprezy korzystali z atrakcji przygotowanych przez Wojsko Polskie. W czasie wspólnego świętowania można było również odwiedzić stoisko „Strefy Miedwia”, na którym znajdowało się wiele skarbów znalezionych w Jeziorze Miedwie.

Każdy z uczestników otrzymał medal okolicznościowy na pamiątkę udziału w biegu.

Nie zabrakło również losowania dodatkowych nagród. Podczas odbierania pakietów startowych, każdy z uczestników biegu wrzucał do specjalnie przygotowanej skrzynki swój los z numerem startowym, by później wziąć udział w konkursie. A było o co walczyć, bo ufundowane nagrody były atrakcyjne.

O podniebienia  biegaczy zadbało Koło Gospodyń Wiejskich w Kobylance, które serwowało pyszną, rozgrzewającą zupę kalafiorową i ciepłe napoje oraz słodkie przekąski. Ponadto można było również zjeść kiełbaskę  upieczoną przy ognisku i przy okazji ogrzać się, bo pogoda nie rozpieszczała.

Specjalne podziękowania należą się sołtysowi Niedźwiedzia, panu Zbigniewowi Drohomireckiemu, który cała tę imprezę poprowadził. Był wspaniałym gospodarzem, który zadbał o dobre samopoczucie przybyłych uczestników biegu i gości.

Podziękowania należą się również organizatorowi sportowej imprezy GZS Znicz Niedźwiedź oraz współorganizatorom : CKiR  w Kobylance, UG Kobylanka, strażakom OSP Niedźwiedź , WKU w Stargardzie  oraz 102 Batalionowi Ochrony w Bielkowie za przygotowanie stoisk promocyjnych i ufundowanie nagród, Straży Gminnej w Kobylance , KGW Kobylanka, Enea Operator. Dziękujemy także wszystkim zawodnikom za udział w tej pięknej imprezie sportowej. Do zobaczenia za rok!

Poniżej przedstawiamy fotorelację z imprezy. Zdjęcia wykonała młoda mieszkanka naszej Gminy Wiktoria Gruca we współpracy z Sekcją Fotograficzną MDK w Stargardzie.