„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

Kształtowanie postaw proekologicznych – konkurs pn. „EKOLOGIA I TRADYCJA”

Zapraszamy do udziału w konkursie pn. „EKOLOGIA I TRADYCJA”, którego organizatorem jest Stowarzyszenie ”WIR” – Wiejska Inicjatywa Rozwoju i Koło Gospodyń Wiejskich w Nosowie gmina Suchań.

Konkurs odbędzie się 12 grudnia 2019 roku o godz. 1200 w świetlicy wiejskiej w Nosowie gmina Suchań. Zapraszamy do udziału organizacje pozarządowe, Koła Gospodyń Wiejskich, mieszkańców z obszaru Lokalnej Grupy Działania.

Konkurs jest odpowiedzią na apel sadzimy drzewa, a jednocześnie  związany jest z bożonarodzeniową  tradycją. W ramach konkursu będą dwie kategorie – „Najpiękniej ubrana choinka”, gdzie uczestnicy samodzielnie przygotują ozdoby bożonarodzeniowe na choinkę a po świętach jak tylko pozwolą warunki atmosferyczne  posadzą drzewka w miejscach publicznych.  Druga kategoria to „Najsmaczniejsze świąteczne ciasto” będzie własnoręcznie upieczone ciasto z wykorzystaniem  dawnych bądź rodzinnych  receptur.

Szczegółowy program konkursu przedstawia się następująco:

  1. Przywitanie uczestników.
  2. Dekorowanie choinek.
  3. Warsztaty rękodzielnicze dla uczestników pn. ”Mikołajkowy prezent”.
  4. Śpiewanie kolęd.
  5. Rozstrzygnięcie konkursu w ramach kategorii „Najpiękniej ubrana choinka”.
  6. Rozstrzygnięcie konkursu w ramach kategorii „Najsmaczniejsze świąteczne ciasto”.
  7. Podsumowanie konkursu.

Prosimy o zgłaszania max 2-3 osobowych zespołów – uczestników konkursu (przedstawicieli organizacji pozarządowych, Kół Gospodyń Wiejskich, mieszkańców z obszaru Lokalnej Grupy Działania do 29 listopada 2019 roku (piątek).

Szczegółowy regulamin konkursu oraz formularze zgłoszeń są na stronie www.wir-lgd.org.pl