Dnia 15 stycznia około godz. 20.30 pod remizę w Kobylance zajechał nowy wóz strażacki!

Zajechał przystrojony we wstęgi i baloniki, pilotowany przez samochody z innych jednostek, z głośnym trąbieniem i wyciem syren, witany przez szpaler strażaków, rozświetlających flarami niebo nad remizą.

Wóz prosto z fabryki z  Kielc przyprowadziła delegacja w składzie: Dh. Naczelnik Dawid Karpiński, Dh. Sekretarz Dawid Klen oraz Dh. Norbert Karpiński.

 

Prezes OSP Kobylanka Piotr Dolata przywitał samochód szampanem, ksiądz proboszcz Paweł Żurawiński uroczyście poświęcił samochód, a potem przyszedł czas na sesję fotograficzną, oglądanie wyposażenia i opowieści o tym, co ten nowy samochód ma i co potrafi.

 

Wspólnie z nami witali samochód Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej p. Jarosław Tomczyk oraz Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Stargardzie p. Michał Smela, a także strażacy-przedstawiciele jednostek OSP z terenu gminy.

 

Wóz został zakupiony w  firmie MotoTruck w Kielcach. Jest to fabrycznie nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu MAN TGM 18.320 4×4 ze zbiornikiem wodnym 4600 l, środka pianotwórczego 460 l i wydajności autopompy bliskiej 3000 l/min.

 

Na wyposażeniu samochodu znajdują się między innymi: działko wodno-pianowe, linia szybkiego natarcia, maszt oświetleniowy, wyciągarka elektryczna, niezależne ogrzewanie kabiny i przedziału autopompy, fala świetlna i wiele sprzętu pozwalającego prowadzić działania ratowniczo-gaśnicze. Nowy nabytek jest największym średnim samochodem GBA dostępnym na rynku.

 

Całkowity koszt samochodu wyniósł: 885 600 zł.

W tym 800 000 zł otrzymano w formie promesy za wygraną w „BITWIE O WOZY 2020 – druga tura”.

Jeszcze raz ogromne podziękowania dla mieszkańców gminy Kobylanka za tak liczną frekwencję w wyborach prezydenckich oraz gratulacje dla jednostki OSP w Kobylance pozyskania nowego wyczekiwanego od dawna wozu strażackiego!

 

 

Druhowie z jednostki OSP Kobylanka informują, że gdy sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli zaprezentują samochód w pełnej okazałości mieszkańcom gminy Kobylanka, miłośnikom pożarnictwa oraz wszystkim chętnym. Zorganizują poczęstunek, aby chociaż w małym geście podziękować za tak liczną frekwencję!