W związku z zapowiedzianymi przez Ministra Zdrowia zmianami w ROZPORZĄDZENIEU RADY MINISTRÓW w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, od 20 marca do 9 kwietnia 2021 roku zawieszona jest realizacja projektu Lokalny Animator Sportu dla sportu amatorskiego w całym kraju.
Na mocy w/w Rozporządzenia, na terenie całego kraju do dnia 9 kwietnia 2021 r. prowadzenie przez przedsiębiorców w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 6 marca 2018 r. – Prawo przedsiębiorców oraz przez inne podmioty działalności związanej ze sportem, rozrywkowej i rekreacyjnej (ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w dziale 93.0) polegającej na funkcjonowaniu obiektów sportowych oraz organizacji współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych i wydarzenia sportowego będzie dopuszczalne po spełnieniu łącznie następujących warunków:
- wyłącznie w przypadku sportu zawodowego lub zawodników pobierających stypendium sportowe, o którym mowa w ustawie z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie, lub zawodników będących członkami kadry narodowej lub reprezentacji olimpijskiej, lub reprezentacji paraolimpijskiej, lub uprawiających sport w ramach ligi zawodowej w rozumieniu tej ustawy, lub dzieci i młodzieży uczestniczącej we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy;
- organizowania ich bez udziału publiczności.
Dzieci i młodzież uczestnicząca we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy może uczestniczyć:
– we współzawodnictwie sportowym;
– zajęciach sportowych;
– wydarzeniach sportowych.
Wymóg dotyczący dzieci i młodzieży uczestniczącej we współzawodnictwie sportowym realizowanym przez polski związek sportowy ma na celu umożliwienie prowadzenia działalności sportowej (w tym treningów) w zakresie udziału we współzawodnictwie. Nie można prowadzić zajęć sportowo – rekreacyjnych w innym celu. Zajęcia/treningi mogą być prowadzone tylko dla dzieci i młodzieży posiadającej licencje związku sportowego, tylko w zakresie przedmiotu licencji i tylko przez kluby działające w strukturach polskiego związku sportowego.
Dla klubów spełniających łącznie te warunki na Boiskach Orlik mogą być organizowane zajęcia.
Korzystać z infrastruktury Boisk Orlik mogą również członkowie kadr narodowych lub reprezentacji olimpijskiej/paraolimpijskiej.
Tylko w tych dwóch sytuacjach Animatorzy mogą rozliczyć organizację zajęć w ramach projektu Lokalny Animator Sportu. W innych przypadkach, do 9 kwietnia br. NIE JEST MOŻLIWA REALIZACJA projektu Lokalny Animator Sportu.
Jednocześnie informujemy, że stosowne Rozporządzenie nie zostało jeszcze opublikowane w Dzienniku Ustaw. Gdyby okazało się, że opublikowany tekst będzie zawierał przepisy inne, niż te zapowiedziane przez Ministra Zdrowia, a dotyczące organizacji sportu dzieci i młodzieży oraz sportu amatorskiego, na stronie www.projektorlik.pl zostanie opublikowany komunikat w tej sprawie.
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości dotyczących organizacji zajęć, do dyspozycji są konsultanci obsługujący projekt. Infolinia projektu Lokalny Animator Sportu (+48 22 834 60 40) pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach 8:30 – 16:00.
Z powodu nowej organizacji pracy związanej z sytuacją epidemiczną, w najbliższych tygodniach infolinia obsługiwana jest przez mniejszą liczbę konsultantów. Może to skutkować dłuższym czasem oczekiwania na połączenie.
Wszystkie bieżące informacje publikowane są na stronie www.projektorlik.pl.