Szanowni Państwo,

 

w związku z wyrażoną przez Ministra Obrony Narodowej w dniu 14 listopada 2022 r. zgodą dla  Społecznego   Komitetu   Fundatorów   na   ufundowanie   Sztandaru dla 102. Batalionu Ochrony z Bielkowa, zwracamy się z uprzejmą prośbą o wsparcie organizowanej przez Komitet zbiórki.

Dla społeczności oraz  żołnierzy służących w 102. Batalionie Ochrony Bielkowo, ręcznie haftowany sztandar będzie niezwykle ważnym symbolem realizowanej przez Nich misji, celów oraz szczytnych wartości.

Poprzez inicjatywę ufundowania Sztandaru, Społeczeństwo w sposób szczególny wyraża szacunek dla tradycji żołnierskich oraz uznanie dla Żołnierzy za Ich służbę i gotowość do poświęceń dla dobra Ojczyzny i Jej Obywateli. Obecna sytuacja za wschodnią granicą

Naszej Ojczyzny pokazuje jak ważne jest posiadanie silnej armii, której żołnierze  są zdeterminowani do obrony Ojczyzny, a Ich służba oparta jest na wysokich morale  i patriotyzmie. Sztandar Wojskowy łączy w sposób wyjątkowy żołnierzy pod Nim służących  z lokalną społecznością, na dobre i złe.

Planowana data nadania Sztandaru została wyznaczona na 8 września 2023 r.

Uroczyste wręczenie i poświęcenie sztandaru dla 102. Batalionu Ochrony odbędzie się w Sanktuarium Błogosławionego Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Kobylance, podczas mszy św., którą celebrować będzie Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Profesor Henryk Wejman – Biskup Pomocniczy Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.

Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich Mieszkańców do wzięcia udziału  w tym doniosłym wydarzeniu. Zwracamy się  także z uprzejmą prośbą o dobrowolny wkład w postaci darowizny na rzecz ufundowania sztandaru. Niezwykle ważna będzie każda złotówka wpłacona  na ten cel.

Każdy fundator, bez względu na wysokość wpłaconej darowizny, otrzyma imienne podziękowanie.

Szczegółowych informacji o prowadzonej zbiórce udziela Szef sekcji – Oficer prasowy pod numerem  tel. 692 40 44 40 lub 261 46 11 16, e-mail: p.sarbiewski@ron.mil.pl

 

 Uprzejmie prosimy o dokonywanie wpłat na konto bankowe:

 NR RACHUNKU: mBank 17 1140 2004 0000 3302 8303 8150  

 FUNDACJA SZKOŁA, RODZINA, ŚRODOWISKO, 

 KUNOWO 75 B, 73-102 KUNOWO

 

 w tytule przelewu proszę wpisać:

 WPŁATA NA UFUNDOWANIE SZTANDARU DLA 102BOCHR

 

Łączymy wyrazy szacunku.

 

                                                             

Przewodniczący

Społecznego

Komitetu Fundatorów Sztandaru

Mariusz Nosal

 

Dowódca 

  1. Batalionu Ochrony Bielkowo płk Roman H. Soczówka