Dzięki działaniom Pani Agnieszki Dawickiej, która od lat przywraca pamięć weteranom walk o wolność i niepodległość Polski, spoczywającym na cmentarzach w naszym rejonie, Gmina Kobylanka dowiedziała się o zaniedbanym grobie na cmentarzu w Kunowie Pana Błażeja Dudy, żołnierza m. in. Armii Krajowej.

Pan Błażej Duda urodził się dnia 31.01.1896 r. w Majdanie Sieniawskim (woj. podkarpackie) w rodzinie rolnika Michała i Anny z domu Sadlej. W trakcie I wojny światowej był żołnierzem Armii Austro – Węgerskiej w stopniu st. szer. strzelca. Po zakończeniu I wojny św w 1919 r ożenił się z Heleną Gąsiorówną w Majdanie Sieniawskim. Zostaje żołnierzem Wojska Polskiego. W 1941 r. w Majdanie Sieniawskim powstaje Armia Krajowa, do której wstępuje. Po wojnie w 1948 r. przybywa na Ziemie Odzyskane, gdzie zatrudnia się w Zespole Rybackim Miedwie w charakterze rybaka (od 01.04.1948 r.). Mieszka w Wierzbnie. W 1951 r. udaje się do miejscowości Kluki w Gminie Przelewice, gdzie zamieszkuje i pracuje jako brygadzista rybacki. W Klukach mieszka do 1955 r., skąd przenosi się do Wierzchlądu, gdzie ponownie podejmuje pracę w Zespole Rybackim Miedwie. Umiera nagle 29.09.1977 r. Zostaje pochowany w dniu 01.10.1977 r na cmentarzu parafialnym w Kunowie.

Widoczne skromne upamiętnienie wykonała Gmina Kobylanka (granitową płytę przekazał nieodpłatnie Pan Marcin Korzeniewicz z zakładu kamieniarskiego JAKO w Reptowie). Po dokończeniu przez Panią Agnieszkę Dawicką formalności z wpisaniem mogiły Pana Dudy do rejestru grobów weteranów walk o wolność i niepodległość Polski zostanie przez Gminę Kobylanka złożony do Instytutu Pamięci Narodowej wniosek o sfinansowanie wykonania nagrobka.