Opis kąpieliska

Kąpielisko śródlądowe w Zieleniewie nad jeziorem Miedwie położone jest w gminie Kobylanka, w zachodniej części województwa zachodniopomorskiego, na Równinie Pyrzycko – Stargardzkiej. Kąpielisko usytuowane jest na północnym brzegu jeziora Miedwie, na plaży zarządzanej przez gminę Kobylanka.
Kąpielisko rozciąga się wdłub brzegu o długości 100 m, na wschód i nie więcej jak 120 m w głąb akwenu licząc od linii brzegowej. Oznakowane jest w części wodnej bojami czerwonymi (strefa dla osób umiejących pływać), bojami żółtymi (strefa dla osób niemiejących pływać) oraz wydzielony brodzik dla dzieci.
Kąpielisko znajduje się w miejscu o dobrym nasłonecznieniu i ukształtowaniu terenu. Zejście do jeziora jest piaszczyste, tak jak pozostałą część plaży. Przy kąpielisku znajduje się spacerowe molo, gdzie zlokalizowane są stanowiska wypożyczalni sprzętu pływającego.
Kąpielisko jest strzeżone. Stanowisko ratowników znajduje się w centralnej jego części. Do ich dyspozycji jest domek z punktem medycznym oraz wieżyczka ratownicza.
Za plażą znajduje się park, gdzie znudzeni wylegiwaniem na słońcu turyści mogą spacerować, odpocząć na ławeczce lub skorzystać z licznych punktów gastronomicznych.
W sąsiedztwie kąpieliska, na terenie zarządzanym przez OSIR Stargard sp. z o. o. znajduje się baza noclegowa „Camping 104”, dwa place zabaw, boisko do gry w piłkę siatkową oraz dobrze przygotowana marina żeglarska.
Do Zieleniowa dojedziemy kierując się na Stargard Szczeciński. W samym Zieleniewie należy skręcić w prawo przed komisem samochodowym. (drogowskaz Miedwie – Plaża). Kilkanaście metrów dalej znajduje się parking płatny.