Elektrośmieci nie wolno wyrzucać do zwykłego śmietnika!!!

Od 1 stycznia 2016 r. obowiązuje w Polsce ustawa z dnia 11 września 2015 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym, zgodnie z którą wszystkie zużyte urządzenia działające na prąd lub na baterie to odpady, których nie można wyrzucać do zwykłego pojemnika na śmieci, ponieważ zanieczyszczają środowisko. Elektrośmieci to m.in.: telewizory, pralki, lodówki, zmywarki, miksery, mikrofalówki, golarki elektryczne, wiertarki, telefony komórkowe, komputery, radia, zabawki i gadżety elektroniczne, a także świetlówki i żarówki energooszczędne.

PAMIETAJ:

  • ELEKTROŚNIECI NIE WOLNO WYRZUCAC DO POJEMNIKA NA ODPADY ZMIESZANE, PORZUCAĆ W LESIE ANI
    W PRZYDROżNYCH ROWACH ! GROZI ZA TO KARA NAWETO DO 5000,00 ZŁ !!!
  • ODDAJ ELEKTOŚMIECI DO GMINNEGO PUNKTU ZBIORKI ODPADÓW W MORZYCZYNIE.
  • NIE DOMONTUJ SAMODZIELNIE ZUŻYTEGO SPRZĘTU – elektrośmieci zawierają w sobie mnóstwo trujących substancji, m.in. freon, kadm, brom, ołów czy rtęć ! Substancje te zagrażają środowisku i Twojemu zdrowiu !

Zużyte baterie
Zachęcamy wszystkich mieszkańców, aby w trosce o środowisko naturalne aktywnie  włączyli się w zbiórkę zużytych baterii. Pojemnik na baterie znajduje się m.in. w budynku Urzędu Gminy oraz w szkołach naszej gminy.

Przeterminowane leki

Odpady niebezpieczne typu przeterminowane leki powinniśmy wyeliminować ze strumienia odpadów zmieszanych. Leki wymagają bowiem innych sposobów utylizacji niż odpady komunalne. Mieszkańcy, którzy posiadają przeterminowane leki mogą nieodpłatnie dostarczyć je do Ośrodka Zdrowia w Kobylance przy ulicy Szkolnej 20. Znajduje się tam specjalny pojemnik, do którego można wrzucać wyłącznie lekarstwa
w formie pastylek, drażetek, maści, jak i leki płynne (opakowania szczelnie zakręcone) oraz aerozole. Mile widziane jest wrzucanie leków bez opakowań kartonowych.

Odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igieł i strzykawek  – należy dostarczyć do Gminnego Punktu Odpadów w Morzyczynie.

 

 

 

Wykaz punktów zbierania odpadów folii, sznurka oraz opon powstających w gospodarstwach rolnych.

 

Remondis Szczecin Sp. z o.o.

Ul. Janiny Smoleńskiej ps. Jachna 35

71-005 Szczecin

Tel. 091 431 08 40

Informacje dodatkowe:

Odpady folii, sznurka i zużyte opony wytworzone w gospodarstwach rolnych przyjmowane są odpłatnie w dni robocze, w godzinach od 8.00 do 15.00

Dostawę odpadów należy każdorazowo uzgodnić z jednodniowym wyprzedzeniem!

Informacje o pobieranych opłatach oraz uzgodnienia dostaw:

Mailowo pod adresem: szczecin@remondis.pl lub telefonicznie.